forum

Religia, obrzędy

kościół

  1. Konto usunięte 19.12.2009 r. 20:05:24

    Czy potrzebny jest pośrednik między mną a Bogiem? Dla mnie nie!!!!!!!!!!!    

  2. Konto usunięte 19.12.2009 r. 21:19:11

    A potrzebny jest pośrednik między mąką , a chlebem ? i tak się ma to do twojego pytania    

  3. Konto usunięte 19.12.2009 r. 21:23:23

    A dla mnie tak...
    Ja nie chodzę może do kościoła w każdą niedzielę ale jak najdzie mnie potrzeba to nawet w środku tygodnia idę... Byłem np. w ten wtorek...

  4. Anka 21.12.2009 r. 22:17:48

    Dla mnie niemusi,a tymbardziej np ksiadz pedofil    

  5. reaper szu 03.02.2010 r. 23:03:09

    kościół uwielbia wnikać w nasze życie rodzinne i prywatne co tu więcej gadać,    

  6. reaper szu 06.02.2010 r. 18:50:18

    http://fajnykrzych.blox.pl/2009/07/Prehistoryczne-slady-butow.html
    http://www.nieznane.pl/zakazana-archeologia,204.html
    http://www.newworldorder.com.pl/post.php?id=1768

    To co mówi Aaron Russo nie jest dla wielu zaskoczeniem. Te prawdy są już znane od dość dawna [poczytać i czytałem ale ciekawe]

    nieczytane a polecają www.davidicke.pl
    polecam poczytać moze to i prawda a moze to i fałsz ale je do myślenia i zastanawia    

  7. reaper szu 07.02.2010 r. 14:10:21

    więc dlaczego kościół ukrywa prawde wiemy dobrze ze starają się wymazać chistorje tysiąca lat. ostatnio wyczytałem ze w uk zakonnice wypłacą z własnej kieszeni odszkodowania dzieciom kture były przez nich gwałcone w jakimś tam klasztorze przeznaczają na to niesamowitą sume bo chcą uciszyć meda. drugi nomer naszych zakonników są miliony ludzi ktuży stoją i proszą o drobne lub kopią dziure w piasku by znaleść krople wody . my ludzie pomagamy dajemy datki, innstytucją i kośćiołowi tylko czy pieniadz ktury ma ksiądz w dłoni , pieniądze wchodzą do kościoła ale go jusz nie opuczają nie wieże w kośćiół wieże w boga nie będe kupował wiary spowiadam się przed bogiem a nie przed kimś kto się mnie pyta jaką pozycje dziś miałem z partnerką i jak stękała . wybacz mi te słowa.
    znalazłem jeszcze cos ciekawego ale pierw muszę pzecztyać.
    miłego dnia    

  8. Grubson 15.02.2010 r. 18:25:21

    Witam,chciałbym się odnieść do ostatnich wpisów, bo myślę że kościół nie miał żadnego wpływu na kształt europy a tylko skok cywilizacyjny i kulturowy przyczynił sie do obecnego stanu dzięki ludziom a oni z kolei byli i sa różnych wyznań.I to kościół musi się reformować aby iść razem z postępem i doganiać wiernych,nie jest na odwrót.Religja zawsze służyła do zniewalania i manipulacji bezwolną masą   uśmiechnięty   dlatego też dostojni kościoła zawsze byli blisko władzy.Rola kościoła zaczynała sie i powinna kończyć na staniu straży moralności.Pozdrawiam

  9. Grubson 15.02.2010 r. 23:28:10

    Nauka nie idzie w parze z kościołem czy wiarą i są to odrębne dziedziny,gdzie podejście od strony naukowej do wiary będzie ją wykluczać czy nawet obalać.A chrześcijaństwo nie zawsze bylo takie tolerancyjne i tu jest wlaśnie postęp w kościele odstąpienie od krwawych krucjat i od nawracania poprzez terror. No i racja nic nie jest takie proste i na różne sposoby możemy interpretować świat otaczający nas,ale milo tak sobie popisać

  10. Konto usunięte 14.03.2010 r. 14:42:42

    XIENŻA NA XIENZYC!!!                                                    

  11. Konto usunięte 15.03.2010 r. 18:46:17

    hmm zgodzę się łączników nam nie potrzeba ,wiara i modły domowe powinny zastąpić kościół który jest obecnie firmą nastawioną na zysk    

  12. Konto usunięte 15.03.2010 r. 19:20:50

    Masz prawo bronić kościoła i szanuję twoje zdanie na ten temat   uśmiechnięty   widzę te nastawienie na zysk w mojej parafii niestety nie chce oceniać wszystkich bo czarne owce się zdarzają.Żle to ująłem w poprzednim poście   uśmiechnięty  

  13. Damian 23.03.2010 r. 21:09:43

    Kościół to wierni. Nie chodzi o to by pośredniczył, tylko by łączył ludzi, podobno w kupie raźniej. no chyba, że chodzi o kościół w sensie budynek-taki nie jest potrzebny, tylko wolisz być na pasterce na łące, ulicy itd czy jednak w budynku?