Jak zawrzeć znajomość cz. 1

Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby podejść do upatrzonej osoby i coś powiedzieć dzisiaj możesz już użyć do tego innych możliwości, na przykład telefonu komórkowego czy Internetu. Internet jest najszybszym i najtańszym sposobem komunikowania się oraz zawierania znajomości, coraz więcej par poznaje się właśnie przez Internet. Wirtualna rzeczywistość dodaje nam odwagi, śmiałości, stwarza dodatkowe możliwości poznania nowej osoby, zaprzyjaźnienia się, czy nawet zakochania. Okazanie sympatii i otwartości przychodzi dużo łatwiej...


Jak łatwo i szybko nawiązać znajomość, przyjaźnie, romanse

Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby podejść do upatrzonej osoby i coś powiedzieć dzisiaj możesz już użyć do tego innych możliwości, na przykład telefonu komórkowego czy Internetu. Internet jest najszybszym i najtańszym sposobem komunikowania się oraz zawierania znajomości, coraz więcej par poznaje się właśnie przez Internet. Wirtualna rzeczywistość dodaje nam odwagi, śmiałości, stwarza dodatkowe możliwości poznania nowej osoby, zaprzyjaźnienia się, czy nawet zakochania. Okazanie sympatii i otwartości przychodzi dużo łatwiej.

W sieci możesz porozmawiać o muzyce, polityce, wymienić się poglądami na różne tematy, odreagować stres, znaleźć rozrywkę.

Taka znajomość może zakończyć się szczęśliwie, a może ograniczyć się do miejsca, w którym się zaczęła i być równie interesująca. Ci, którym się udało są szczęśliwi i chwalą sobie ten sposób nawiązania kontaktów między ludźmi. Liczba osób korzystających z sieci wciąż rośnie i w 2005 roku osiągnęła jeden miliard. Dla wielu z nas czaty czy gadu gadu to sposoby na poznanie nowych osób, ale też na podtrzymanie kontaktów ze znajomymi i przyjaciółmi.
Internet ułatwia też szybkie zerwanie kontaktu.

Wiele zawiedzionych nadziei i złamanych serc jest dziś wynikiem tego, że ktoś bez podania przyczyn przestał odpowiadać na maile. Jeśli ktoś zerwał z Tobą kontakt w ten sposób, z pewnością wiesz, jak bardzo potrafi to boleć. Niestety wiele osób spisuje swoich rozmówców na straty, pomimo tego, że nie wie o nich prawie nic. Taka znajomość może skończyć się na każdym etapie, ale warto pamiętać, że jeśli chodzi nam o przyjaźń a może nawet o związek lepiej nie traktować naszych rozmówców w ten sposób.
Nie wiesz jak zacząć i co napisać ? Tobie wydaje się, że jesteś nieśmiały i przemawia przez Ciebie strach.

Rozpoczęcie znajomości jest łatwiejsze niż myślisz. Mając numer telefonu lub adres e-mail już możesz zacząć rozmowę. Najlepiej, kiedy pobudzisz wyobraźnię adresata wiadomości. Nie pisz od razu kim jesteś i czego chcesz, bądź tajemniczy. Do końca nie pozwól by Twój rozmówca wiedział kim jesteś. Jeśli napisze czy oddzwoni nie odpisuj lub nie odbieraj telefonu od razu. Nie spiesz się, masz czas. W rozmowie zawsze sprawiaj wrażenie zainteresowanego i obecnego. Od czasu do czasu zadaj jakieś pytanie.
Dostajesz wiadomość od osoby, która nie wzbudza w Tobie wielkich emocji. Myślisz czy warto więc odpisywać ?

Wiele osób rezygnuje już na tym etapie, zupełnie tak, jakby były przekonane, że taki rozmówca nie będzie nam odpowiadać. Warto jednak zauważyć, że choć pierwsze wrażenie zazwyczaj odbieramy jako najważniejsze, nie zawsze ma to swoje potwierdzenie. Może się okazać, że dana osoba nie pokazała nam żadnych zalet, nie otworzyła się, ale kiedy to zrobi, okaże się kimś w naszym typie. Zamiast więc odrzucać ofertę na samym początku, postaraj się dowiedzieć o swoim rozmówcy czegoś więcej. Na przykład wypytaj go o zainteresowania, pasje, o to, jaki jest i co lubi robić. Napisz też trochę o sobie, bo to może taką osobę ośmielić. Nie rezygnuj ze znajomości dopóki nie sprawdzisz, czy na pewno nie możecie być dobrymi znajomymi. A jeśli już dojdziesz do przekonania, że to osoba nie dla Ciebie, miej odwagę to powiedzieć. Zła wiadomość będzie lepsza od braku jakiejkolwiek.