Jak zawrzeć znajomość cz. 2

Twój rozmówca przesyła swoje zdjęcie. Miałeś zupełnie inne oczekiwania... Czasami znajomość trwa do momentu wymienienia się zdjęciami. To jasne, że nie każdy nam się spodoba. Najczęściej jednak, oczekując na zdjęcie nasze oczekiwania są większe, niż mamy je naprawdę. Warto pamiętać, że fotografia może być po prostu nieudana, ktoś może być niefotogeniczny, i co ważniejsze, na zdjęciu nie widać osobowości. Żeby sprawdzić, jakie ta osoba robi wrażenie, dobrze byłoby zobaczyć, jak się porusza, jak się śmieje, jak reaguje w codziennych sytuacjach...


Twój rozmówca przesyła swoje zdjęcie. Miałeś zupełnie inne oczekiwania ...

Czasami znajomość trwa do momentu wymienienia się zdjęciami. To jasne, że nie każdy nam się spodoba. Najczęściej jednak, oczekując na zdjęcie nasze oczekiwania są większe, niż mamy je naprawdę. Warto pamiętać, że fotografia może być po prostu nieudana, ktoś może być niefotogeniczny, i co ważniejsze, na zdjęciu nie widać osobowości. Żeby sprawdzić, jakie ta osoba robi wrażenie, dobrze byłoby zobaczyć, jak się porusza, jak się śmieje, jak reaguje w codziennych sytuacjach. Na co dzień właśnie to w większym stopniu decyduje o tym, czy ktoś nam się podoba i czy wzbudza naszą sympatię. Same rysy twarzy czy zarys sylwetki nic nam o tym nie powiedzą.

Nie masz pewności, czy może w końcu zdecydować się na spotkanie ?
Jeśli przekonasz się, ze warto spróbować prawdziwej znajomości, możesz umówić się. Warto jednak pamiętać, że niektóre wartościowe i ciekawe osoby zupełnie nie potrafią okazać swoich zalet podczas pierwszego spotkania. Są tak zestresowane, przejęte albo z drugiej strony starają się na siłę wywołać dobre wrażenie, że ich zachowanie nie oddaje całej prawdy o tym, jakimi są ludźmi. Chwile milczenia, spięcia najlepiej potraktować jako coś naturalnego i oczywistego, coś co każdemu może się przydarzyć. Jeśli spotkanie nie było fatalne i dało się je znieść, warto spotkać się jeszcze raz. Nie obiecujcie sobie niczego, ale dajcie sobie szansę. Skończyć swoją znajomość zawsze będziecie mogli, a okazji, żeby się spotkać ponownie możecie już przecież nie mieć.
Zanim więc pochopnie skasujesz maila

od nieznajomej osoby, zanim wyrzucisz z pamięci komputera jej adres e-mail bo zdjęcie było brzydkie, zanim wykasujesz z komórki numer telefonu do kogoś, kto podczas kolacji okazał się drętwy, zapytaj siebie, czy masz 100 procent pewności, że z czasem Wasza znajomość nie mogłaby sprawdzić się. Jeśli tej pewności nie masz, odezwij się jeszcze raz lub dwa. Skończyć znajomość możesz przecież zawsze, z tym nie musisz się spieszyć.