forum

Opowiadania
i fantazje

podoba mi sie ten tekst

  1. xawier 15.03.2011 r. 09:37:07

    Nie mój znaleziony w necie chyba zabawny

    SZALOM POLAKI !

    Ja pisac do was z klein miasteczko kolo Tel-Aviv. Przepraszac jesli napisac wyraz co miec pomylka. Musiec czesto brac slownik do reka i pytac dziadek.

    Dziadek umiec po polski lepiej od po jidisz, ale ja na odwrotnie. A nasza mowa teraz byc po hebrajski. Sprawa jest taka. My w Izrael bardzo lubiec Palestynczyki. Bardzo bardzo. Ale problem one ciagle chciec wracac do swoje domy. A jak wracac jak w dom jusz inny lokator? Co, mieszkac razem? A oni uparte jak dziecko. Wracac i wracac. Durne araby.

    A w Gaza one miec dobre warunki zyc. W nasza TV pokazywac duzo. Wszystkie miec buty. Niektore miec rower. Dwa raza na rok my im puszczac transport lekarstwa i jesc (nie mienso od swinia). Nie, nie nasze. To pomoc od dobry swiat.

    Ja jeszcze wyklarowac one (araby) miec u nas robota. Arab silny jak kon (dziadek mowic). Jak ona ma siedziec w Gaza to lepiej robic. Dobra robota. Polowa dolary za godzina. 10 godzina i miec arab 5 dolary. Cale 5 !!!!! Od tego placic tylko maly podatek (maly tylko 2 dolary). Drugie 2 dolary u nas zostawac na gwarancja arab nie iść do Hamas. Za 5 lat my oddac te 2 dolary, jak arab nie isc do Hamas. Kazdy dzien on wracac do Gaza z dolar w kieszen.

    Ale po co dolary dla arab w Gaza? On je zmarnowac tam albo oddac dla Hamas. My prowadzic na granica do Gaza sklep. Tam arab kupic co chciec. Jest groch (taka roslina) i cukier. Cukier arab moze kupic ile chciec tylko najwięcej 10 dekagram. My musiec ograniczac cukier bo Hamas wkładac je do rakieta i strzelac do Izrael. Za reszta on kupic groch. VAT być 25% na towar. Uczciwie. Jak arab wrocic do swoja rodzina to oni ucztowac caly wieczor.

    To co, one nie byc szczesliwe? Po co sie pieklic jak malpa na drucie? (dziadek mowic). Jak się nie podobac uczciwa robota dla arab, niech one sie opalac i spacerowac nad morze.

    Acha! Te 2 dolary co my je miec na gwarancja dawac odsetki. Tak byc sprawiedliwosc. Ja dzwownic i pytac nasze banki i sie dowiedziec. Wszystko czysta bankowa robota. Ludzie w bank mowic odsetki 10% na rok. Ale byc pomylka w program na komputer i odsetki byc odejmowane od kapital. Banki mowic one naprawiac ten pomylka jusz 15 lat i miec plan zakonczyc naprawiac w rok 2038.

    Jak arab przychodzic po te 2 dolary co my je miec na gwarancja to sie dziwic ale nie robic klopot i brac wszystkie 2 dolary, co po oprocentowanie i koszt prowizja odjac byc 17 centy prosto do reka dla arab. Zywy gelt !!!

    Po temu ja pisac ten list. Niech wiedziec Polaki.

    Niech wasz BOG miec was w opieka i dac wam duzo zdrowe dzieci. I niech zaraza wydusic te przeklente araby (dziadek mowic).

    Dziadek tesz pozdrawiac. On miec dawno taki klein lombard w Lodz i pamietac mile Polaki, co do niego przychodzic.



  2. antek 15.03.2011 r. 09:41:15

    xawier czy ty i rysio to jesteście kuzyni        

  3. xawier 15.03.2011 r. 10:12:19

    a to niby czemu

  4. xawier 17.03.2011 r. 12:02:54

    Dlamnie ten tekst oddaje istote żydostwa nie widza niczego złego w swoim postępowaniu wina zawsze dla nich jest po drugiej stronie

  5. xawier 18.03.2011 r. 12:10:17

    pozatym w kontekscie legendy o opuszczeniu palestyny w I w ne ciekawa jest ich różno kolorowośc