forum

Rozrywka i uczucia

swiedzkosc

  1. Konto usunięte 22.11.2009 r. 09:07:57

    co sadzicie o powszechnej modzie wieszania krzyzy w szkolach i urzedach...czy to oznaka wolnosci,zniewolenia a moze hipokryzja...

  2. Konto usunięte 22.11.2009 r. 12:08:45

    Masz pojebaną demokrację w Polsce , więc nie ma sensu rozprawiać nad tym czy mają być krzyże w szkołach , tą decyzję zostaw ludziom którym to się podoba , a ty nie musisz wieszać krzyży , nikogo to nie obchodzi bo masz ustrój demokratyczny więc rób jak uważasz byle byś nie naruszał prawa .

  3. Konto usunięte 03.12.2009 r. 01:17:08

    ucza sie religii bo musza--ja tez sie uczylem,bo nie mialem wyboru,ale gdybym mial to bym sie nie uczyl.a co do krzyza---glupota,jak ktos chce to niech sobie w domu wiesza,a nie w publicznych miejscach.jesli sa krzyze,to powinny byc tez gwiazdy dawida,polksiezyce i inne symbole umieszczone obok siebie---a tak to jest dyskryminacja mniejszosci.najlepiej zlikwidowac wszystkie,bo sa tez ludzie niewiezacy,a taki krzyz to nazucanie komus swojego myslenia.KRZYZE I RELIGIA DO KOSCIOLA

  4. Konto usunięte 09.02.2010 r. 13:54:16

    Moim zdaniem religia to cos osobistego tylko dla mnie......faktycznie jezdze tu i tam i nie spotkalam sie z krzyzami .....i nie powinno ich sie wieszac w miejscach publicznych.....tylko w miejscach swietych lub jak ktos woli w domach...

  5. Konto usunięte 10.02.2010 r. 07:22:51

      uśmiechnięty   Ja tez jestem katoliczka ,,jak jest mi ciezko modle sie do Matenki zeby mnie nie opuszczala i byla zawsze zemna.Iwtedy jest mi lzej ze mnie wysluchala .I mysle ze to moja prywatna sprawa, ogolu to nie powinno obchodzic......Powinnismy szanowac inne wyznania wkoncu mamy jednego Boga i ich modlitwa jest taka sama jak nasza.Krzyz jest naszym symbolem i nie powinno sie go wieszac gdzie go niechca i nie narzucac innym to nie jest po chrzescijansku.....   uśmiechnięty  

  6. Damian 23.03.2010 r. 21:16:14

    Nie jestem za tym, aby uczono przedmiotu religia w szkołach. Ale nie zgadzam się z tym, że Krzyże tylko do kościołów czy w domach. Nie zgadzam się też z tym, że jak są Krzyże to powinny być też znaki innych religii. Krzyż jest nie tylko znakiem religijnym-jest też częścią tradycji polskiej.

  7. Pydzio 29.03.2010 r. 23:32:55

    Ostatnio coś było głośno w tv. Jakiś gówniarz się wypowiadał na jedynce, że w szkole uczniowie się sprzeciwiają wieszaniu krzyży. Moim zdaniem, każdy ma prawo wierzyć w co chce. Ale to już przesada. Sam jestem katolikiem, byłem u komunii i bierzmowaniu i uważam, że krzyże powinny wszędzie wisieć. Podobnie też uważam jak kolega, że to Polska tradycja i część historii.

  8. Anka 30.03.2010 r. 00:21:02

    Nie powinny wszędie wisieć,jestem katoliczką ale mam znajomych buddystów i ateistów i uwazamze kazdy ma wybór i dzici ateistów nie musza oglądac krzyża w szkole...to narzucanie wiary i woli

  9. Anka 30.03.2010 r. 00:22:37

    Apozatym Puyzio.katolicyzm nie może być częscią historii bo to jewt wyznaanie ..religia a nie historia ..nie myl pojęc

  10. Orzeł Biały 30.03.2010 r. 02:12:44

    Krzyże mają prawo wisieć wszędzie , gdzie człowiek zapragnie go widzieć , ja wolę oglądać krzyż niż zasrane reklamy podpasek , kondonów , coli czy innego gówna .   uśmiechnięty  

  11. Damian 30.03.2010 r. 03:41:33

    Jeżeli ktoś jest ateistą to według mnie traktuje krzyż jak ozdobę, czyli nie różni się dla niego od kwiatka, obrazu czy drzewka szczęścia.



    a co do tego mieszania pojęć. Powiedz mi co uznajemy za symboliczny początek Państwa Polskiego i cóż się wtedy takiego wydarzyło?

  12. Smukon 01.04.2010 r. 22:00:34

    Po pierwsze, wieszanie tych krzyży to nie moda lecz tradycja. Po drugie, pisze się \"świeCkość\", nie \"świeDzkość\". Anka, katolicyzm jest wmieszany w dzieje naszego narodu i państwa od zarania ich narodzin, czy się nam współczesnym i dziedzicom polskiej kultury i mentalności podoba, czy też nie   uśmiechnięty  

  13. Smukon 01.04.2010 r. 22:07:46

    A co sądzicie o pytaniu, które wita uczniów gimnazjum na warszawskich Bielanach przed wejściem do szkoły: \"Masz małego?\", ze znanego bilbordu? Za taką nowoczesną świeDzkość, którą jedni promują, a inni przymykają na nią oko, to ja dziękuję. Krzyż, podobnie jak orzeł biały to polskie symbole narodowe, które w zasadzie w miejscach publicznych mają swoje uzasadnione miejsce, a nie powinny przeszkadzać ani katolikom, ani innowiercom, ani niewierzącym    

  14. Smukon 23.04.2010 r. 18:29:52

    Alex, interpretujesz moją logikę jak diabeł Ewangelię    

    Swastyka nie ma tradycji symbolu polskości, jak orzeł i krzyż. A\'propos swastyki jeszcze, muszę przyznać, abstra ***** ąc od naszej historii, że jest to całkiem kształtny i magnetyczny symbol. Mnie by nie przeszkadzał gdyby sobie gdzie-niegdzie wisiał, o ile nie w wersji nazistowskiej    

  15. Smukon 23.04.2010 r. 18:31:39

    No co jest?!! Przecież c.h.u.j się piszę i nie ma tego w użytym słowie!!    

  16. Smukon 24.04.2010 r. 19:39:43

    Ale macie ubaw, zwierzaczki     Rip, nie myślałem, że używasz takich \"oświeconych\" sloganów jak: \"mroki średniowiecza\". Rozczarowujesz mnie     A gdybyś wiedział w czym tkwię mentalnie, pewnie najeżyła by ci się sierść na grzbiecie i prysłbyś ze skiełkiem         Kilka sprostowań: Po pierwsze, krzyż należy do symbolów Polaków, czy to się twojej abberacji umysłowo-estetycznej podoba, czy nie     Zresztą kim ty jesteś żeby osądzać co jest abberacją estetyczną?! Gusta to rzecz osobista. A chodzącą konserwą turystyczną będę w lipcu     I nie tobie będzie dane wtedy poznać tajemnicę ile w niej mięsa...    

  17. Smukon 24.04.2010 r. 19:47:17

    Alex, kotku, Mieszko i jego najbliżsi następcy, bądź co bądź - obaj chyba o tym wiemy - byli pół-poganami. Którym zresztą, podobnie jak innym w Europie i poza, krzyż łamany czy nie był obcy. A więc \"krzyż krk\" pewnie wcale nie raził ich tak jak was, jaśnie oświeconych kapłanów rozsądku    

  18. Smukon 24.04.2010 r. 19:56:40

    Widzę, że tematyka \"krk\" bardziej was trapi na co dzień, niż zapewne przeciętnego \"krk-owca\" Jesteście tak tym zaabsorbowani, że dla oszczędności czasu i ułatwienia sobie żywota wymyśliliście te śmieszne skróty: \"krk\", \"JPII\"...     No dobra, tym drugim wam ulżyli postępowi \"katole\"    

  19. Damian 24.04.2010 r. 20:03:28

    Oczywiście, ze tak. Poza tym nie zgodzę się nigdy i będę walczył z tym by mniejszość dyktowała warunki większości. Bardziej obrażacie katolików tymi wypowiedziami, niż czujesz się urażony Krzyżami mam wrażenie. Symbolami są Hymn, Flaga, Godło, ale czemu mówi się Bóg, Honor, Ojczyzna?



    Swastyka nie kojarzy się już z talizmanem szczęścia. Jest kojarzona z krzywdą, śmiercią, faszyzmem, obozami. Tobie kojarzy się bardziej z talizmanem szczęścia? A babcia co mówiła? Cieszyła się z edukacji dawnej historii? Tylko o polskich ziemiach chyba zapominasz..

  20. Smukon 24.04.2010 r. 20:52:06

    Damian, jeżeli moje słowa w jakiś spsób Cię uraziły, to przepraszam. Nie takie były moje intencje. Pax!   uśmiechnięty  

  21. Damian 24.04.2010 r. 20:58:06

    Z Tobą to akurat w tym wątku się zgadzam jak najbardziej. w swojej wypowiedzi zawarłem poprostu odnośniki do wszystkich od mojej ostatniej wypowiedzi.

  22. Smukon 24.04.2010 r. 23:43:44

    \"Dzwonię do córki, a tam: Smukon!     \" Haha!     \"...I krk!!\" / No dobra, Rip, sierściuchu, masz mnie!   ok   Szczerze się przyznaję, musiałem sprawdzić \"aberrację\" i \"interlokutorów\" w słowniku. Nawet po dwakroć mnie masz!   dita   Po prostu łacinę już zapomniałem, a francuskiego nigdy się nie uczyłem. Ale łaskawie pomyślałem: \"Jak mu będę nawijać po polskiemu ten nie skuma wcale o co mi biega\", więc...     Co do zwrotu - zgadłeś   ok   Uznałem dzisiaj, że nie jesteś godzien mojej dużej litery, co by tu mówić o wielkiej   dita   A to dlatego, bo jesteś agresywnym zarozumialcem, który żeby dowartościować swoją bezbarwną egzystencję w dobie kryzysu wieku średniego, szasta \"małolatom\" wyszukanymi górnolotnie brzmiącymi obcymi słówkami. Może i imponujesz nimi ambitnym studentkom, ale nie docierasz nawet do połowy z nich swoimi tekstami, a co by tu gadać o nas pozostałych żuczków     Jak cię czytam przypomina mi się piosenka pewnego satyryka z moich stron, w którym śpiewa się o tych, co \"zapuszczają brody żeby zmądrzeć\" Nawet nie uwierzysz, jaki tytuł nosi ten świetny utwór \"i jako dobry jazz i jako przesłanie\"! A brzmi tak: \"Piosenka o wieku średnim\"    

  23. Smukon 24.04.2010 r. 23:51:35

    Alex, sierściuchu, pokręciłeś całkiem sens tego co napisałem o czcigodnym Mieszku   uśmiechnięty   Co do uzupełniania wiedzy... dzięki, stary, ale nie uważam żeby warto było zaśmiecać głowę takimi banialukami, jak \"krk\". Od tego są wojujący racjonaliści, feministki, homoseksualiści...    

  24. Smukon 25.04.2010 r. 00:11:51

    O! Dokładnie o takim nadętym i ignoranckim podejściu Ripa do tak nazwanych \"interlokutorów\", był mój przedostatni post.

  25. Smukon 25.04.2010 r. 00:28:47

    Widzę to! Chodzący (chociaż... czyżby?) pomnik Czytaty-Pisaty!     Już go widzę: w jednej łapie - Wielki Słownik Poprawnej Polszczyzny, w drugiej pióro - wyciągnięte do przodu jak broń. Twarz umęczona tragikomiczną walką z nihil novi tragikomicznego świata forum wirtualnego, a mimo to wciąż jeszcze pełna woli (zawziętości, kto woli     ) walki z nieczytaty niepisaty, co to byli... tam gdzie Rip relacjonuje, że g..no widać        

  26. Smukon 25.04.2010 r. 00:30:45

    Dooobra   uśmiechnięty   Uwolnijmy demony. Spać! Dobrej nocy!   uśmiechnięty  

  27. Smukon 25.04.2010 r. 00:50:39

        ...Staary...

  28. Smukon 25.04.2010 r. 00:50:56

      uśmiechnięty  

  29. Smukon 25.04.2010 r. 00:51:17

       

  30. Damian 25.04.2010 r. 04:03:21

    Nie jestem zacietrzewiony Panie Rip-cośtam. Podałem fakt, że swastyka nie kojarzy się w dzisiejszych czasach z żadnym dobrym talizmanem a z bólem. Zwłaszcza powinniśmy to pamiętać mieszkając tu gdzie mieszkamy.



    Czepiłeś się mniejszości-fakt, to jedyne czego mogłeś się czepnąć, nie chcę by mniejszość narzucała swą wolę większości. Dla wyjaśnienia-będę sie starał by nigdy w miejscu gdzie żyję nie było prawa szariatu np. Świadczyło by to o słabości Państwa-chciałbym by moje Państwo było silne. Taki wielki grzech? Tak samo nie chcę by jakakolwiek mniejszość byłą wyjęte spod prawa przez swoje poglądy, które często fanatyczne, zagrażają silnemu Państwu.



    Źle myślę? Może i źle, ale jestem zdania, ze jeżeli człowiek przenosi się do innego kraju, bo tu jest lepiej to swoich praw mógłby oszczędzić, bo od nich także uciekł. W Polsce nie mamy jeszcze takich doświadzceń, ale ogólna hipertolerancja jest moim zdaniem zła.



    Niech każdy robi to co uważa za słuszne, w granicach prawa oczywiście, ale niech nie zmienia tego co funkcjonuje z powodzeniem mniejszym czy większym.



    A Krzyż mamy od lat 20 spowrotem-tak długo?



    A Wasze wysublimowane wypociny są poprostu śmieszne. Można przekazać wszystko normalnymi słowami, ale nie, tak uzanją mnie za mądrzejszego. A może taki prosty człowiek (sam się uważam za prostego człowieka, ba! można powiedzieć, że ze wsi) nie zrozumie i zamilknie. To podobnie jak z prawem. Można ustawy pisać językiem prostym i zrozumiałym, ale nie było by pola do popisów w krętactwie, nikt by nie zarobił na interpretacji itd..



    Ech..



    Dobranoc